Wychowanie i odchowanie dziecka- koszty

zy zupki dla dzieciaka. O tym i innych przypadkach w tym artykuleMały konsumentRodzajów produktów specjalnie dla dzieci na...Sposobów w wychowywaniu i chowaniu potomstwa jest dużo. Nieliczni jeszcze stawiają na tanie pieluszki skl

Dodane: 12-05-2015 07:31
Wychowanie i odchowanie dziecka- koszty Sposobów w wychowywaniu i chowaniu potomstwa jest dużo. Nieliczni jeszcze stawiają na inni na jednorazowe. Są też tacy, którzy za żadne skarby nie zakupiliby słoiczka w sklepie czy zupki dla dzieciaka. O tym i innych przypadkach w tym artykuleMały konsumentRodzajów produktów specjalnie dla dzieci na...Sposobów w wychowywaniu i chowaniu potomstwa jest dużo. Nieliczni jeszcze stawiają na inni na jednorazowe. Są też tacy, którzy za żadne skarby nie zakupiliby słoiczka w sklepie czy zupki dla dzieciaka. O tym i innych przypadkach w tym artykule

Mały konsument

Rodzajów produktów specjalnie dla dzieci na rynku jest z każdym rokiem coraz więcej, wynika to z coraz wyższych norm i wymagań Unii i oczekiwaniom rodziców. Czy taki stan rzeczy jest dobry i czy idzie to w dobrym kierunku nie wiem.

Jedyne o czym należy pamiętać, że im mniej przetworzone produkty podajemy dziecku tym lepiej. To samo tyczy się artykułów takich jak pieluszki. Im mniej materiałów sztucznych i wytwarzanych syntetycznie, tym lepiej. Ostateczna decyzja jednak zawsze należy do rodzica.


Zdrowe dziecko

Duża część młodych par szuka dla swoich pociech produktów ręcznie robionych. Coraz większą popularnością cieszą się ręcznie robione zabawki. Dużo rodziców odchodzi też od jednorazowych pieluszek na rzecz wielorazowych z wkładami, które można prać.

Przestają też inwestować w gotowe obiadki i słoiczki- większość woli poświecić czas i samemu ugotować coś zdrowego swojemu bobasowi. Uważam ten trend za bardzo pozytywny i na pewno korzystnie wpływający na rozwój malucha. Takie postępowanie na pewno zaowocuje lepszym stanem zdrowia naszego dziecka w okresie jesienno-zimowym.


Najdroższy okres to pieluchowanie

Kwestie kosztów utrzymania dziecka można poruszać na różny sposób i patrzeć na sprawę pod różnymi kątami. Jednak z każdej strony utrzymanie dziecka kosztuje- i to nie mało. Szukając, brzydko mówiąc, optymalizacji kosztów takiego utrzymania można daremnie szukać.

Po prostu rodzina musi się przygotować na spore koszty, zwłaszcza w okresie pieluchowania. Jedyna opcja to zakup pieluszek wielorazowych nowego typu. Pozwalają one obniżyć koszt pieluszek o 50% w skali całego pieluchowania. Możliwe, ze to najlepszy sposób na oszczędność.


Półki w markecie wypełnione produktami dla dzieci

Będąc w sklepie coraz częściej można trafić na półki, albo wręcz całe działy poświęcone tylko najmłodszym. Znajdziemy tam zabawki, pieluszki, grzebyki, słoiczki i co tylko można sobie wyobrazić. W takim dziale łatwo się zapomnieć i kupić mnóstwo niepotrzebnych rzeczy.

Dodatkowy gryzak, mimo że w domu jest już 10, jakiś soczek, słoiczek i tak dalej. W skrócie jest to celowe działanie producentów takich produktów oraz sklepów, które je sprzedają, ale to nie jedyny skok na pieniądze rodziców.